facebook
-->
SPECJALISTYCZNY SKLEP
ZAOPATRZENIA MEDYCZNEGO
tel. 32 772-06-30sklep@fel-med.pl

Ratownictwo medyczne - Fantomy, zestawy imitacji ran

Fantom typu BRAD - jest to realistycznie wyglądający manekin (tors dorosłego człowieka) do nauki udzielania pierwszej pomocy.Model posiada dobrze zaznaczone punkty orientacyjne, realny opór klatki piersiowej przy wykonywaniu ucisku oraz naturalne w ,,dotyku ciało''. Dzięki zatrzaskowo montowanym ,,płucom'' wymiana dróg oddechowych jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Do zestawu dołączone są również: zestaw dróg oddechowych i płuc, części ustno nosowe, oraz torba transportowa, która została wyposażona we wszyte podkładki - po rozłożeniu może służyć jako mata treningowa.

Fantom typ BASIC BUDDY, prosty fantom o realnych wymiarach umożliwiający odchyle-nie głowy i obserwację unoszenia klatki piersiowej, posiada optyczne punkty orientacyjne (wyrostek mieczykowaty, pępek, żebra), doskonały do elementarnego szkolenia dużych grup. Zaopatrzony w specjalne maseczki zapobiegające zakażeniom krzyżowym.

SANI MANIKIN fantom

Ekonomiczny manekin do nauki podstawowych technik resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Posiada ruchomą głowę, anatomiczne punkty orientacyjne oraz bardzo higieniczny system wymiennych dróg oddechowych - dzięki czemu nie wymaga dezynfekcji i czyszczenia.

Fantom typ CPARLENE, tors podstawowy - model dorosłego człowieka pozwalający na wyuczenie poprawności wykonywania masażu zewnętrznego serca oraz sztucznego oddy-chania przez studentów, posiada wyczuwalne palpacyjnie punkty orientacyjne do ułożenia rąk, dodatkowe punkty orientacyjne tj. wyrostek mieczykowaty, pępek, sutki, żebra, jak również elastyczne powłoki brzuszne celem sprawdzenia właściwego sposobu prowadze-nia oddechu. Podatna na mycie skóra klatki piersiowej przypinana podwójnymi taśmami VELCRO.Model posiada w pełni ruchomą szyję, głowę i żuchwę, jak również symulator tętna na tętnicy szyjnej. Gałki oczne przykryte miękkimi powiekami, jedna źrenica zwężona, druga rozszerzona.

Fantom typu ADAM - to współczesny i bezawaryjny manekin, pozwalający na efektywne szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jest to dostępny i łatwy w użyciu model, a jego surowa, prosta konstrukcja zwiększa produktywność eliminując czas tracony na konserwację i mycie. Kluczem do jego użyteczności jest: zastawka zamykająca dostęp do dróg oddechowych, zestaw dróg oddechowych, osobne części ustno - nosowe. Dodatnimi cechami ,,Adama'' jest fakt iż jest on lekki i dzięki temu łatwy w transporcie posiada wszystkie orientacyjne punkty do ułożenia rąk, możliwa jest obserwacja ruchów klatki piersiowej oraz symulacji tętna na tętnicy szyjnej.Torba transportowa została wyposażona w podkładki - dlatego po rozłożeniu może służyć jako mata treningowa.Każdy model dostarczony jest z zestawem dróg oddechowych, częścią ustno - nosową.

FAT OLD FRED model, którego zadaniem jest przygotowanie ratowników do sytuacji kiedy pacjent jest osobą starszą z nadwagą.(dodatkowa "tkanka tłuszczowa") Model wyposażony jest w 3 wymienne części ustno-nosowe, 3 wymienne komplety dróg oddechowych oraz większą torbę transportową.

Sani – Manekin fantom BLS- ekonomiczny manekin do nauki podstawowych technik resuscytacji oddechowo-krążeniowej . Posiada ruchomą głowę , anatomomiczne punkty orientacyjne oraz bardzo higieniczny system wymmiennych dróg oddechowych – dzięki czemu nie wymaga dezynfekcji i czyszczenia

FANTOMY DZIECI

Rodzina modeli SANI to realistycznie wyglądające modele dziecka i niemowlęcia do nauki udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Modele zostały wyposażone we wszystkie orientacyjne punkty (tj. wyrostek mieczykowaty, żebra, pępek). Ich naturalny opór przy uciskaniu klatki piersiowej sprawia, że staje się one bardzo realne. Jednorazowy system oddechowy sprawia, iż każda osoba może ćwiczyć bez obawy przed możliwością zakażenia.

CPR TIMMY jest to model 3 letniego dziecka, został on tak zaprojektowany aby mógł być używany zarówno do nauki technik CPR jak i nauki wyciągania z wody, dzięki temu idealnie nadaje się do używania w szkoleniu ratowników wodnych. Model posiada wszystkie punkty orientacyjne (pępek, żebra, wyrostek mieczykowaty) potrzebne do określenia miejsca ucisku przy masażu serca. W przypadku kiedy sztuczne oddychanie wykonywane jest prawidłowo można zaobserwować również unoszenie się klatki piersiowej.Manekin dostarczany jest z 12 jednorazowego użytku systemami oddechowymi oraz trzema bezzwrotnymi zaworami oddechowymi oraz torbą transportową. W opcji dostępny jest również model ze wskaźnikiem świetlnym informującym o poprawności wykonywanych czynności.

Fantom typu KIM to ekonomiczny manekin do nauki technik CPR noworodków. Lekki, realistyczny fantom wykonany z miękkiego tworzywa przypominającego naturalne ciało noworodka, bez jakichkolwiek wewnętrznych połączeń i skomplikowanych części, które mogłyby się popsuć. Model wyposażony jest w indywidualne części twarzowe, kompletny system dróg oddechowych z jednokierunkowym zaworem zapobiegającym zakażeniom krzyżowym. Fantom dostarczany jest razem z torbą transportową.

Fantom typu BRAD Jr to współczesny, realistycznie wyglądający model 7 letniego dziecka, z widocznymi i palpacyjnie wyposażonymi punktami orientacyjnymi. Zaletą modelu jest jego miękka skóra oraz naturalny opór klatki piersiowej podczas ucisku. BRAD Jr wyposażony jest w indywidualnego użytku część twarzowo - nosową oraz system zatrzaskowo montowanych dróg oddechowych z zaworem jednokierunkowym zapobiegającym powstawaniu zakażeń krzyżowych. Jest to fantom trwały, łatwy w użytkowaniu i utrzymaniu czystości. Model dostarczany jest z torbą transportową, która dzięki wszytym podkładką po rozłożeniu może służyć jako mata treningowa. Opcjonalnie może być wyposażony we wskaźnik świetlny kontrolujący poprawność wykonywanych czynności.

NASI PARTNERZY
Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego "Fel-Med" Bożena Felisiak
NASZE SKLEPY
41-500 Chorzów
ul. Powstańców 24
Tel. 32 360 25 32
41-250 Czeladź
ul. Katowicka 32
Tel. 32 772 06 30
polityka plikow cookies